LITKOVSKAYA весна-літо 2016

Фото: Артем Жавроцький, Володимир Босак пн, 26 жовт. 2015

У весняно-літній колекції LITKOVSKAYA минуле стикається з майбутнім, техногенне протистоїть орнаментальному, а жіночне – маскулінному. Ліля Літковська грає з образами вуличної моди і штампами масової культури, досліджує традиції військового і формального костюма, цитує моду минулих десятиліть і переозвучує її коди.

У новому сезоні у LITKOVSKAYA центральне місце відведено експериментам з конструкцією. Чоловічі жакети у дрібну клітинку навмисне зменшені й приталені – масивні накладні кишені на поясі задають напрямок складок, які змінюють первісний вигляд виробу. Асиметричні сукні з букльованого джерсі та дикого шовку ніби спадають з плечей, лінії крою закручують тканину по спіралі. Виникає відчуття контрольованого хаосу – всі спотворення й заломи вивірені до міліметра і продиктовані конструкцією, а навмисне необроблені краї на подолах суконь і спідниць підкреслюють складну структуру використовуваного полотна.

Продовжуючи сюжет запозичення з чоловічого гардероба, дизайнерка використовує знайомі символи мачизму і переносить їх на жіноче тіло. Класичний чоловічий тренч знаходить нове втілення у строгому плащі зі шкіри глибокого тютюнового кольору. Потертий денім в клаптикових джинсах-бойфрендах виявляється проклеєною та зістареною шкірою, а репліка класичної ковбойської сорочки виконана в мереживі, її манжети оброблені блискучими паєтками.

Нову жіночність дизайнерка шукає у незвичних для себе матеріалах. Білосніжне ламіноване мереживо нагадує одночасно церемоніальні вбрання та клінічні роби – з нього створено напівпрозорі плащі, складні сукні та спідниці. Гра в дуальність присутня і в роботі з тканиною, всіяною двосторонніми паєтками. Комбінезони і брюки з клаптиків паєток різних відтінків – від ніжно-рожевого до блідо-зеленого – від дотику змінюють забарвлення, а вироби «пам'ятають» обриси тіла. Коротка сукня з потайною блискавкою і подовженими рукавами виявляється військовим жакетом – про це говорить підкладка насиченого відтінку хакі.

Характерні образи дефіле включають об'ємні плащі-накидки з бавовни віші і складного жакарду, які продовжують «чоловічу» лінію колекції. Об'ємні куртки і пальта виконані в техніці печворку з технічних бавовняних тканин та делікатних паєток. У вільних лініях крою та глибоких різьблених лініях Літковська шукає нові пропорції, які візуально видовжують силует.

У поєднанні волокон вохристого, олійно-чорного, золотавого і токсично-жовтого кольору дизайнерка розвиває тему зіткнення індустріальної естетики та надмірного декору. Цей інтерес до надмірностей читається і у виборі аксесуарів – браслети і каблучки-кастети усипані великими каменями різних кольорів. А мюлі-трансформери ніби зібрані з непоєднуваних між собою деталей. У такому незвичному для себе асамбляжі рим і цитат старого і нового LITKOVSKAYA бачить можливість обнулення, відновлення і зростання.

Новини

LITKOVSKAYA SS16

Цікаві статті