Fashion Visual Art Residence-2019
7 липня в межах другого International Young Designers Contest відбувся кросдисциплінарний проект – Fashion Visual Art Residence (FVAR).
Партнером Fashion Visual Art Residence став LBK Production.
У проекті взяли участь дизайнери-фіналісти International Young Designers Contest та фотографи з України та країн Європи. Вони об’єднали окремі образи 16 дизайнерів-конкурсантів з 10 країн (Грузії, Естонії, Латвії, Молдови, Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, України та Чехії) в одному просторі, щоб показати, якою є сучасна культура різноманітною, толерантною та наповненою синергією талантів у мультикультурному середовищі.
Проект проходив на території житлового комплексу «Озерний гай Гатне» компанії «Інтергал-Буд». Унікальна та універсальна водночас локація дала змогу учасникам повністю розкрити свій творчий потенціал. Усі учасники працювали в групах: двоє молодих дизайнерів, що представляли різні країни, в парі з фотографом. Їхнє завдання полягало в тому, щоб створити оригінальну fashion-сторі та продемонструвати два різних погляди у гармонії та синергії.
Резиденція почалася з брифінгу команди візажистів і перукарів Y.Vision. У конференц-залі офіційного готелю Міжнародного конкурсу молодих дизайнерів Aloft Kiev було спекотно від нестримної творчої енергії.
Наставниками молодих талантів стали відомий український фотограф Валерій Ведута, який працює з Vogue UA, L'Officiel Ukraine, Harper’s Bazaar Ukraine, знімає для брендів Gasanova, Theo, Ali Saulidi та Ukrainian Fashion Week, а також чотири професійні fashion-стилісти:
- Олександр Кутовий (стиліст і модний координатор Harper's Bazaar Ukraine);
- Євген Примаченко (стиліст, працював з виданнями Harper's Bazaar Україна, L'Officiel Ukraine, AnOther Magazine);
- Ірина Поліщук (стиліст, працювала з виданнями L'Officiel Ukraine, Pink Ukraine);
- Юлія Єрмолаєва (стиліст і блоґер @yourstylemood).
Усі дизайнери та фотографи об'єдналися в групи.
Група 1
Петра Кубікова, Словаччина
Соломія Бутковська, Україна
Габріела Кучу, Молдова – фотограф
Група 2
Софія Возняк, Україна – фотограф
Група 3
Адріан Мішель Крупа, Польща
Лайма Йурка, Латвія
Олена Лівчук, Україна – фотограф
Група 4
Борбала Ференц, Угорщина
Карл-Крістоф Ребейн, Естонія
Аня Брудна, Україна − фотограф
Група 5
Леван Швелідзе, Грузія
Мілана Семенова, Латвія
Яша Жилін, Україна – фотограф
Група 6
Дар’я Голнева, Молдова
Тереза Розалі Кладосова, Чехія
Габріела Харея, Молдова – фотограф
Група 7
Анастасія Падалка, Україна
Іонут-Флорентін Піскуреану, Румунія
Рома Муравйов, Україна – фотограф
Група 8
Борбала Гюрок, Угорщина
Александра-Юліана Янчу, Румунія
Ганна Шуйська, Україна – фотограф
У перерві між зйомками ми поспілкувалися з ментором молодих фотографів Валерієм Ведутою. Він дав поради молодим талантам, які тільки починають свій шлях у фотографії.
Яким моментам треба приділити увагу, якщо ви фотограф-початківець?
Якщо ви фотограф-початківець, приділяйте значно більше уваги знанням у тій сфері, в якій намагаєтеся працювати. Якщо ви знімаєте моду − знайте її історію та сучасні тренди.
Яку пораду/коментар ви б дали фотографам, які тільки починають свою кар’єру?
Тим, хто починає кар'єру, можу порадити одразу врахувати, що дорога будь-куди у сфері фотографії принаймні вдвічі довша, ніж здається спочатку.
Чи пригадуєте, яку пораду ви самі колись отримали, роблячи перші професійні кроки, і від кого?
Від Бориса Михайлова. «Фотографія повинна бути простою, але працювати».
Який проект/фотозйомка найбільше запам'яталася?
Це зйомка для проекту Ukrainian Fashion Week “Fashion Experiment 01” у Токіо. У нас була неймовірна команда та атмосфера.
Що вас надихає у роботі? Що дає мотивацію?
Я дуже люблю те, що роблю, і мотивація приходить сама собою.
Які ваші найближчі професійні плани?
У найближчих професійних планах закінчити два персональні проекти.
А далекі професійні мрії?
Колись у житті попрацювати з Ланою Дель Рей.
Наскільки важлива при fashion-зйомці команда – стиліст, моделі, візажист? Як швидко знайти спільну мову з командою? Адже часто буває, що фотограф і стиліст бачаться вперше на зйомці, яка обмежена декількома годинами.
Команда дуже-дуже важлива. Fashion-зйомка − це виключно командна робота. Я б не радив зустрітися з командою вже на зйомці, а неодмінно виконати "домашню роботу". З відкритих джерел познайомитися з роботами стиліста, моделі та візажиста. Спільну мову можна знайти увагою до інших.
Як з-понад сотні фотознімків, які зазвичай роблять на fashion-зйомці, вибрати «той самий» кадр?
Той самий кадр обрати не складно. Це відчуття. Ви просто знаєте, що це "воно".
Після зйомок учасники повернулися до штаб-квартири IYDC, де перед ними постало завдання вибрати 5 фотографій для своїх fashion-сторі. Куратор Резиденції Джованні Оттонелло, професор, креативний директор IED-Istituto Europeo di Design, обрав 1 найкраще фото, яке було представлене міжнародній та українській пресі, а також громадськості на медіабрифінгу перед фінальним шоу 8 липня у Мистецькому Арсеналі.
Ресторан «Любчик на Воздвиженці» (Gastrofamily) привітав учасників Резиденції наприкінці дня. Крім унікальних страв одеської кухні, це місце дало можливість усім гостям насолодитися атмосферою одеського свята та розслабитися після напруженого дня.
Під час фінального шоу International Young Designers Contest був оголошений переможець Резиденції.
Переможцем Fashion Visual Art Residence став Яша Жилін.
Він отримав спеціальний приз – стипендіальну програму навчання на літньому курсі в IED-Istituto Europeo di Design.
Після Церемонії нагородження ми поговорили з куратором Резиденції Джованні Оттонелло, професором, креативним директором IED-Istituto Europeo di Design.
Що на вас справило найбільше враження під час Резиденції?
На перший погляд, локація, де проходили зйомки, не була найлегшою. Коли фотографи почали шукати місце, яке найкраще відобразить їхню ідею, то в них спочатку була «паніка». Але, на щастя, сонце вирішило вийти з хмар і кожна команда змогла знайти баланс та створити правильну історію.
Що, на вашу думку, було найбільшим випробуванням для учасників Резиденції?
Найбільшим випробуванням було знайти баланс у команді. Вони не знали один одного і кожен хотів «проштовхнути» свою ідею, якою має бути зйомка. У фотографів було лише кілька хвилин для того, щоб показати себе лідерами, захистити своє бачення проекту та поділитися ним.
Які три найважливіші речі учасники – і фотографи, і дизайнери – взяли від участі в Резиденції?
Обмін, спілкування і тайм-менеджмент!
Пане Джованні, звісно, що ми не можемо уникнути запитань про дизайнерів-учасників International Young Designers Contest. Чи бачите ви різницю між учасниками минулого та цього року?
Я ніколи не порівнюю з минулим роком, кожного разу я бачу різних студентів, різні історії та проекти. Як змінюється мода, так змінюються і вони. Що мене завжди найбільше вражає – це їхня пристрасть та азарт.
Що вас найбільше вразило у Конкурсі цього року? Опишіть трьома словами.
Трьох слів не вистачить: я дуже радий, що у нас був простір для фотографії. Це дало конкурсу змогу стати досконалішим, краще показати та прокомунікувати колекції фіналістів. Я не можу промовчати про зусилля Ukrainian Fashion Week.
Якою буде ваша загальна порада для учасників цього року (для їх наступного кроку як дизайнерів)?
Деякі з них дуже юні та сором’язливі, вони не мають уявлення про справжній fashion-ринок. Якщо вони справді хочуть працювати у моді, їм треба багато чого навчитися і зрозуміти, що за цим ховаються величезні економічні зусилля, час та стратегія. Недостатньо мати лише гарну колекцію, як недостатньо мати гарний голос для того, щоб стати відомим співаком.
Яка ваша порада фіналістам наступного року? Як їм найкраще підготуватися до конкурсу?
Вони мають розуміти, за якими законами функціонує світ, не тільки світ моди. Я маю на увазі не тільки зловживання словом “sustainability“, але також розуміння, чому вони спілкуються та діють певним чином. Будьте сильною та виразною особистістю і, насамперед, НЕ КОПІЮЙТЕ!