20 років конкурсу "Погляд у майбутнє"
Конкурс як професійний ліфт. Як соціальна відповідальність за майбутнє України. Як шанс реалізувати своє майбутнє у своїй країні.
Знайти, підтримати і розвинути талант. Це універсальні завдання, що стоять перед конкурсами творчої молоді будь-якої креативної індустрії.
20 років існування конкурсу "Погляд у майбутнє" дали сучасній українській культурі такі імена, як Олена Буреніна, Андре Тан, Олена Пржонська, Ксенія Шнайдер, Олександр Каневський, Юлія Єфімчук, Маша Рева, Яна Червінська, Артем Климчук, Олеся Кононова, Наталя Каменська, Жан Ґріцфельдт, Ірина Джус, Кирило Харитонцев, Іван Фролов…
20 років конкурсу молодих дизайнерів – це кілька поколінь дизайнерів та стилістів, які завдяки конкурсу повірили у свої перспективи професійної реалізації.
Маша Рева
“Безперечно, перемога у конкурсі була відправною точкою для моєї кар'єри дизайнера. Тоді у мене з'явилася можливість втілити свою мрію і повчитись у Central Saint Martins на коротких курсах. Завдяки конкурсу "Погляд у майбутнє", перемога в якому дала мені можливість провести кілька тижнів у коледжі, я точно зрозуміла, які плани хочу будувати на майбутнє. Тому згодом вступила туди на магістратуру. До речі, я витягла свій улюблений номер на жеребкуванні – 13, він і досі зберігається у мене в паспорті”, – розповідає Маша Рева, українська художниця, дизайнерка та переможниця "Погляд у майбутнє" 2010 року.
Олена Буреніна
“Я була студенткою 3-го курсу університету і випадково дізналася, що мої однокурсники готуються до конкурсу. Вони заздалегідь подали заявки і вже дошивали свої творіння. А у мене була рівно одна ніч, щоб вскочити в останній вагон і подати ескізи. Ескізи пройшли відбір, і я взялася до самої колекції. Але тільки на півфіналі я відчула всю міць конкурсу! Величезна кількість конкурсантів, журі... я бачила, як всі старанно працюють! Конкурс був сильним поштовхом. Я вмить подорослішала. Вимоги були дуже високими, і, чесно кажучи, було трохи страшно... На кону стояла можливість першого в житті повноцінного показу – в разі виграшу. Це був challenge. Люблю складні завдання! І звісно ж, наша колекція була найкращою, хоча й божевільною – ми отримали Grand Prix… Конкурс дав мені крила. Я стала справжнім дизайнером... Подіум – це моя сцена, місце Сили. На подіумі – моя душа. Я живу і дихаю модою. Немає більшої пристрасті в моєму житті. Тоді на конкурсі я поставила на кін усе, що в мене було, і перемогла», – Олена Буреніна, українська дизайнерка, переможниця “Погляд у майбутнє” 2006 року.
“Я вірю у важливу роль "Погляду у майбутнє". Недарма я стільки років маю честь бути головою журі цього конкурсу. Таланти потрібно мотивувати та підтримувати, і я особисто відчуваю відповідальність за розвиток індустрії через пошук та відкриття нових імен. Важливо представити світові яскраві особистості, які зможуть привернути увагу своїм пошуком і бажанням бути не такими, як усі. Найголовніша перемога для дизайнера – знайти свій шлях і ніколи не зраджувати себе та свою унікальність”, – говорить Лілія Пустовіт, голова журі конкурсу.
“Мрійте, будьте сміливими – і здивуєте насамперед самих себе”, – додає Маша Рева.
“Якщо ми не будемо опікуватися конкурсами творчої молоді у креативних індустріях, не будемо давати шанс для її самореалізації та самоствердження у своїй країні, то завтра ми знайдемо її на фабриках Польщі або на полуничних полях Ірландії. Я хочу, щоб мій "Погляд у майбутнє" був обнадійливим, і я готовий об’єднуватись та співпрацювати з тими, кого майбутнє моєї країни турбує так само, як мене”, – Володимир Нечипорук, генеральний продюсер Ukrainian Fashion Week.
29 травня у фіналі конкурсу "Погляд у майбутнє" свої колекції представлять 18 молодих дизайнерів.